Bakan Soylu: Teşkilatın motivasyonu düşürülmeye çalışılıyor

Bakan Soylu, Bakanlık Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda ‘105-110’uncu Devir Mülki Yönetim Amirleri Eğitimi’ programına katıldı. Programda Bakan Soylu’nun yanı sıra Bakan Yardımcıları Mehmet Ersoy, İsmail Çataklı, Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile çok sayıda mülki yönetim amiri ye aldı.

Bakan Soylu, sabah saatlerinde Osmaniye’de geniş çaplı bir operasyonun duyurusunu ve başlangıcını yaptıklarını belirterek, “Daha 1 gün evvel ülkenin ana muhalefeti, bu devleti ve bu teşkilatı, akılalmaz savlarla itham etmişken, biz yeniden işimizi yapmaya devam ediyoruz. Laf dinleyen adamlar değiliz, bu doğrudur. Laf dinleseydik, gazete manşetleriyle yahut görüntülerle, tweetlerle, muhtıralarla, darbe tehditleriyle aklı karışan adamlardan olsaydık; bugün ne göçü yönetebilirdik ne sonumuzda, hatta ülkemizin bir kısmında kurulmak istenen terör devletine mani olabilirdik, ne de içeride terörle tarihimizin en başarılı çabasını verebilirdik. Bu devlet, zayıf karakterli bir devlet değildir. Onun için etrafında kurgulanmak istenen tezgahı anlayıp ona karşılık üretebilmekte, kendi çizgisini bozmadan ilerleyebilmektedir” diye konuştu.

‘LAF DİNLEYERLERDEN OLMADIK’

Şafak operasyonlarını bir müddettir yaptıklarına dikkat çeken Bakan Soylu, “Kimini 8 ay, kimini 6 ay yahut 1 yıl takip edip düğmeye basıyoruz. Son aylarda bunlardan 1’er, 2’şer yapar olduk ve tesadüfe bakın ki tam da bu esnada, toplumda ve teşkilatta bu manada olumlu bir hava oluşmuşken uyuşturucu imal ticaret kabahatine birinci kere bulaşanların sayısı, 2019’dan beri düşüyorken ve şu an 2016 düzeyine inmişken; husus ilişkili vefatlar, 941’den 270’e gerilemişken; bu çabayı yok gösteren, itibarsızlaştırmak isteyen, sureti haktan görünen fakat aslında bu uyuşturucu baronlarına ve organize kabahat çetelerine can simidi atan bir görüntü ile toplumun ve teşkilatın motivasyonu, temposu, azmi, düşürülmeye çalışılıyor. Bu iklimi görüyoruz ve işte onun için laf dinleyenlerden olmadık” dedi.

‘DEVLET, YAPAY ZEKAYLA YÖNETİLEN BİR ŞEY DEĞİL’

Mülki yönetim amirlerine de seslenen Bakan Soylu, tüm istikrarsızlık tehditlerine karşı sağlıklı işleyen bir devlet sistemine ve bu sistemi kusursuz bir formda işletecek yöneticilere gereksinim olduğunu söyledi. Soylu, Türkiye’nin esaslı bir devlet geleneği olduğuna işaret ederek şöyle konuştu:

“Oradan besleniyoruz ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli ile hakikaten ülkemizi 2’nci yüzyıla taşıyacak değerli bir adım attık. Lakin ‘devlet’ dediğiniz, yapay zekayla falan yönetilen bir şey değil. İnsan aklı, insan hissiyatı, insanın yetenekleri, yetenekli ve bilgili insanların bir ortaya gelmesi, devlet sisteminin başarısı için elzemdir. Onun için sizlere muhtaçlık var. Bilgili, süratli karar verebilen, inisiyatif almaktan çekinmeyen, sorun çözme ve bedel üretme odaklı; kesinlikle her işinde vatandaşı merkeze alan, en kıymetlisi de ‘Türkiye Yüzyılı’ kavramını bir slogan olarak değil, bir sav olarak içselleştirmiş mülki yönetim amirlerine gereksinimimiz var.”

Bakan Soylu, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile ‘Lisansüstü Eğitim- Öğretim ve Hizmet İçi Eğitim İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir