Demirtaş’tan Mahir Akkoyun’a Afişli Destek

Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hayat pahalığına dikkat çekmek için hazırladığı Erdoğan ve Bahçeli etiketleri nedeniyle gözaltına alınan tasarımcı Becerikli Akkoyun’a takviye verdi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hayat payalılığına dikkat çekmek için hazırladığı ‘Bu eser size kıymetli mı geldi? Erdoğan sayesinde’ yazılı etiketler nedeniyle gözaltına alınan dizayncı Uzman Akkoyun’a dayanak çıktı. 

Twitter hesabından Yetenekli Akkoyun’un çalışmalarına emsal bir tasarım paylaşan Demirtaş, ‘Hepimiz Mahir’iz’ notuyla paylaştığı görselde şu tabirlere yer verdi:

Bu kişi haksız yere gözaltına alındı

Erdoğan sayesinde

Oy verirken aklında bulunsun

İzmir’de yaşayan görsel bağlantı dizayncısı Becerikli Akkoyun hayat pahalılığına dikkat çekmek için üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının olduğu etiketler tasarladı. ‘Bu eser size değerli mı geldi? Erdoğan sayesinde’ yazılı etiketler büyük ilgi gördü ve çok sayıda markette eserlerin üzerine bu etiketlerden yapıştırıldı. 

Etiketlerin dizayncısı Becerikli Akkoyun bu sabah İzmir’de gözaltına alındı. Savcılık, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ile suçladığı Akkoyun’u isimli denetim talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme isimli denetim koşulu uygulamadan Akkoyun’u hür bıraktı. 

Adliye çıkışı açıklama yapan Akkoyun,  ‘Benim yaptığım dizaynlar, yoksulluğu ele alan dizaynlardı ve milyonlarca insan benimsedi. İnsanların benimsemesi marketlerdeki besin reyonlarına yapıştırması bu halkın yoksulluğa, sefalete daima bir arada nasıl bir biçimde reaksiyon gösterdiğinin en değerli örneği. Yaptığım dizaynların bugün milyonlarca insanın lisanında olması benim için çok memnunluk verici. Yoksulluğu ve sefaleti gündeme getirmemden rahatsız oldular ve onları rahatsız etmeye devam edeceğim’ tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir