İstanbul’da MİT ve polisten operasyon: Fethullah Gülen’i yeğeni ailesiyle birlikte gözaltında

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, MİT ve İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü grupları, FETÖ terör örgütüne yönelik yaptıkları çalışmalarda, örgütün ele başı Fethullah Gülen’in kardeşi Mesih Gülen’in, hakkında yakalama kararı bulunan lakin firari olan oğlu Selman Gülen ile eşi Işık Gülen, kayınpederi Bekir Öztürk ve kayınvalidesi Mine Öztürk ile Sancaktepe’de örgüte ilişkin bir “gaybubet” konutunda kaldığını tespit etti.

Uzun müddet yapılan fiziki ve teknik takibin akabinde dün gece kelam konusu adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda Selman Gülen, Işık Gülen, Bekir Öztürk ve Mine Öztürk yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonda, adreste yapılan aramalarda örgütsel doküman, dijital malzeme, 14 bin Amerikan doları, 560 Estonya kronu ve 2 geçersiz pasaport ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Şüphelilerin yakalandıkları adreste yaklaşık bir yıldır saklandıkları, Fethullah Gülen’in talimatı ile Bankasya’ya para yatırdıkları, FETÖ’nün dernek ve vakıflarında yönetici konumunda misyon aldıkları, örgütün zirve idaresinde bulunanlar ile irtibatlı oldukları, haklarında örgüt mensubu olduklarına yönelik beyanlar bulunduğu tespit edildi.

Örgüt elebaşının yeğeni Selman Gülen’in hala FETÖ/PDY’nin aktüel finans yapılanmasında faaliyet gösterdiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir